Menu Zamknij

Adwokat Łowicz

Marcin Seroka - adwokat Łowicz

Prowadzenie spraw sądowych wymaga ogromu wiedzy prawnej, a także doświadczenia. Aby móc skutecznie walczyć o swoje prawa, konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej, jakiej może udzielić adwokat Łowicz. Jaki jest zakres tej pomocy?

  • Prawa rodzinnego
  • Karnego i cywilnego
  • Prawa gospodarczego
  • Prawa administracyjnego
  • Upadłości konsumenckiej

Zakres usług - Adwokat Łowicz

Prawo karne

Jest to jedna z najtrudniejszych i budzących największe emocje dziedzin prawa. Ważna jest tutaj możliwość skorzystania z pomocy na każdym etapie postępowania sądowego, w tym również w przypadku osób aresztowanych tymczasowo. Doświadczony adwokat jest w stanie skutecznie reprezentować interesy pokrzywdzonego, a także osoby oskarżonej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia.

Prawo cywilne

Jest to dziedzina prawa, regulująca szereg działań związanych m.in. z dokonywaniem zakupów (stacjonarnych lub online), nabywania nieruchomości, czy też zawarcie umowy ubezpieczenia. Adwokat Łowicz udziela pomocy m.in. w konstruowaniu umów cywilnych i ocenianiu ich pod kątem zgodności z prawem.

Prawo rodzinne

Tutaj oprócz znajomości prawa szczególnie liczy się również empatyczne podejście do sytuacji, szczególnie w przypadku, gdy w grę wchodzi dobro dzieci. W przypadku prawa rodzinnego liczy się potraktowanie sprawy w sposób pozwalający maksymalnie ograniczyć zaangażowanie emocjonalne osób zainteresowanych, co też ma wpływ na szybsze zakończenie sprawy. Adwokat Łowicz odpowiada m.in. za udzielanie porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego, a także towarzyszy w przeprowadzeniu mediacji i sporządza treść porozumień dotyczących egzekucji alimentów czy też kontaktu z dzieckiem.

Sprawy spadkowe

Jest to jedna z dziedzin prawa, budząca nie tylko dużo emocji, lecz też wątpliwości natury technicznej. Spadkobiercy zadają sobie pytania o to, co mogą zrobić, gdy zostaną pominięte w testamencie, jak udowodnić, że testament jest nieważny, czy też, kiedy przysługuje prawo do zachowku. Całość sprawy jest poprzedzona dokładną analizą indywidualnego przypadku, by móc na tej podstawie ustalić, jakie czynności należy podjąć. A czynności te mogą obejmować m.in. udowodnienie niegodności dziedziczenia, ustalenie kwoty podatku od przyznanego spadku, czy też uznanie za osobę zmarłą.

Prawo pracy

Jest to dziedzina zajmująca się określeniem praw i zobowiązań pracowników i pracodawców. W ramach prawa pracy możliwe jest skorzystanie z pomocy adwokata w sprawach takich jak złamanie zakazu konkurencji, tworzenie regulaminów obowiązujących wewnątrz zakładu pracy, a także w sprawach związanych m.in. z wypłatą zaległego wynagrodzenia. Doświadczony adwokat Łowicz udziela profesjonalnej pomocy z zakresu układania i opiniowania umów o pracę.

Prawo gospodarcze

Doświadczona kancelaria prawna udziela pomocy również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Pomoc ta obejmuje m.in. pomoc w przygotowaniu dokumentacji do Krajowego Rejestru Sądowego, obsługę prawną firmy, a także udzielanie pomocy prawnej na etapie zakładania własnej działalności.

Specjalizacje - Adwokat Łowicz

Rozwód
i prawo rodzinne

Rozwód
i prawo rodzinne

Sprawy
cywilne

Sprawy
cywilne

Sprawy
spadkowe

Sprawy
spadkowe

Sprawy
karne

Sprawy
karne

Prawo
pracy

Prawo
pracy

Prawo
administracyjne
i odwołania
od decyzji ZUS

Prawo
administracyjne
i odwołania
od decyzji ZUS

Prawo
gospodarcze

Prawo
gospodarcze

Upadłość
konsumencka

Upadłość
konsumencka

Układ
konsumencki

Układ
konsumencki

Marcin Seroka

ADWOKAT

Siedziba - Warszawa

ul. Belgijska 11 lok. 2, 02-511

Filia Kancelarii - Sochaczew - Łowicz - Skierniewice